Daniel (Bradbury) Dočekal

Zakladatel internetového magazínu Svět Namodro, jeden z vlastníků agentury M.I.A., vytvořil portál Quick.cz., kolektivní weblog Prostý Občasník Originálního Humoru (Pooh.cz). Od prosince 2006 se věnoval projektu DigiWeb.cz a později působil jako šéfredaktor iHNed.cz a jako konzultant několik let pracoval například pro Proximity Prague, Microsoft ČR či pro Ringier ČR, kde se pokoušel o rozjezd Gutenberg.cz, e-knižního obchodu a portálu. Poté například jako šéf pro strategie a obsah v Tiscali Media, a.s., provozovateli portálu Tiscali.cz a řady dalších webů.

Provozuje už několik let weby jako www.bookz.cz, www.feedit.cz a www.justit.cz. V posledních letech jako konzultant radí a pomáhá řadě firem s marketingem, obsahem, sociálními sítěmi či komunikací. Školí, píše, vysvětluje a postupně rozšiřuje aktivity o další weby v roce 2015 například o @365tipů, Kolotipy.cz, #PRTIPY a rychlofky.

Téma přednášky:

Dítě v síti žije v komplikovaném digitálním světě, který ovlivňuje vývoj, chování i návyky od raného dětství až po dospělost. V ohrožení je soukromí, bezpečnost, vyjadřovací a komunikační schopnosti. Hrozí sexuální predátoři i nemoci ovlivňující psychiku ale i fyzické schopnosti. Problémem jsou ale i rodiče, málokdy tuší co vše jejich dětem hrozí.